fbpx

Halılarımız evimizin vazgeçilmez aksesuarlarından bir tanesidir. Kültürümüzün bir parçası olan halı yıkama işleminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar için profesyonel yıkama firmaları ile çalışmanız gerekmektedir.
Halılarınız, bilinçsiz yıkamacılar (oto yıkamacılar vs.) veya evde yanlış uygulanan temizlik işlemleri ile yıpranabilir, rengi solabilir, kir ve lekeler çıkmayabilir.
Dahası tam olarak kurutulmadığı için içerisinde bakteri, mite (mayt), akar gibi alerjen organizmaların yaşaması için uygun ortam oluşabilmektedir.
Yıkama fabrikamızda halılarınız tam otomatik yıkama makineleriyle, çevre dostu halı şampuanlarıyla, tamamen hijyenik bir ortamda yıkanıp temizlenir.

Yıkama işlemine başlamadan önce halılar cinslerine göre ayrılmaktadır. Makina halıları olarak adlandırılan halılar en çok kullanılan halı tiplerindendir. Bu tip halılar dayanıklı halı çeşitlerinden olup 8 fırçalı sanayi tipi halı makinalarında rahatlıkla ve güvenle yıkanabilmektedir. Fakat bu halıların dışında daha hassas kullanımlı değerli halılar da mevcuttur. Örneğin step halı, tuşe dokuma halı, yün halı, el dokuması halı, bambu halı, ipek halı, nepal halı, çin halısı, afgan halısı ve milas halısı olarak adlandırılan bir çok halı çeşidi gibi…

Halılarınızı güvenilir ellere mi emanet ediyorsunuz? Bu sorunun cevabını vermek için geçmişi olan ve sadece halı yıkama işine odaklanmış firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi halde halınızın başına gelecekler sizi üzebilir.

Halı çeşitlerine göre farklı yıkama teknikleri uygulanmaktadır. Yıkama ücetleri de bu yıkama modellerine göre değişiklik göstermektedir. Halı yıkatırken dikkat edilecek hususlardan bir diğeri de fiyat konusudur. Ekonomik olsun derken halınızdan olmayın. Düşük gibi gösterilen fiyatların bir sebebi olmalı. Kullanılan şampuan kalitesinden tutunda, çalıştırılan tecrübesiz elemanlara, kullanılan parfümden poşet kalitesine kadar çok etkenden bu konudaki belirleyici değişkenlerdir.

Halılarınızın rutin aralıklarla temizlenmesine önem vermek gerekmektedir. Aksi halde evin tüm toz yükünü üzerinde barındıran halılarımız bize bir gün kronik hastalıklar olarak geri dönmesi kaçınılmaz son olabilir. Ancak senede belirli aralıklarda yıkatılan halılar hem sizi hemde sevdiklerinize karşı daha güvenli bir ortam oluşturacaktır.

Halı temizliği için hem profesyonel firmaları seçin hemde rutin aralıklarla yıkatmayı tercih edin.

Bize ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilir. Firmamız ile ilgili detayları hakkımızda sayfasında bulabilirsiniz.

WhatsApp