Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz yorgan ve battaniyeler aslında vücudumuzun sık münasebet etmiş olduğu ev tekstili ürünlerdir. Yorgan, yastık ve battaniyeler hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır. Peki yorgan, battaniye ve yastıklarımızın temizliğine ne kadar örutubet veriyoruz? Ağzımızın, yüzümüzün ve vücudumuzun sık sık temas etmiş olduğu yorgan, battaniye ve yastıklarımızı nerede ve nasıl yıkandırılmış olduğunı takip edebiliyor muyuz? çoğu halı yıkama firmasının yorgan ve battaniyelerinizi soğuk su ile halı gibi yere serip halı yıkama makinesi ile halı yıkar gibi yıkadığını biliyormusunuz?


Yorgan ve battaniye yıkatmaya verdiğiniz yerleri muhakkak gidin görün yada internet sitelerinde yorgan yıkama makinelerinin  olup olmadığına inanın.

Firmamızda yorgan ve battaniye yıkama sistemleri
Firmamızda yorgan, yastık ve battaniyeler evlerimizde kullanmakta olduğumuz çamaşır makinelerinin sisteminde çalışan yorgan, yastık ve battaniye yıkama makinesinde yorganların çeşitlerine göre yün yorgan yıkama,
 elyaf yorgan yıkama, silikon yorgan yıkama, pamuk yorgan yıkama, battaniye yıkama ve yastık yıkama benzer biçimde yorganların çeşidine bakılırsa yıkama programları vardır ve sıcak su ile yıkanmaktadır.

Yorgan ve battaniye yıkama aşamaları:
önce  yorgan ve battaniye yıkama makinemizin dokunmatik panelinde ürüne uygun program seçilir ve start düğmesine basılır.

1.ön yıkama; otomatik yorgan yıkama makinemizde ön yıkama dediğimiz işlem otomatikman 150 litre su alır yorgan yada battaniyeleri ortalama 20 dakika deterjansız yıkar ve kaba kirleri alır ve suyu boşaltır.
2.  ana yıkama; bu noktada makinemiz 150 litre suyu çeker ve suyun ısı derecesini programda seçtiğimiz ürüne göre ısıtır ve deterjanı otomatikman alır yıkamaya başlar yaklaşık bu işlem 45 dakika süre gelir ve sonrasında suyu boşaltır.
Battaniye yıkama.

3. Aşama  durulama; yorgan yada battaniyeler  durulama aşamasında deterjan veya köpük kalmaması amacı ile ortalama 25 dakika durulama işlemi devam eder.

4. sıkma; sıkma işlemi bütün ürünlerin yıkama sonrası olmazsa olmazıdır. Evlerimizde yıkanan çamaşırlar dahi son aşamada sıkılır yorgan ve battaniyelerde tıpkı evlerimizde kullandığımız çamaşır makineleri şeklinde son aşamada sıkma işlemi yapar ve %90 oranında suyunu atar %10 nem kalır.
Hemen sonra kapalı kurutma odalarında kurutulur.

Kocaeli'de bulunan firmamız Derince, İzmit, Kartepe ve Başiskele ilçelerine hizmet vermektedir.